«Лермонтовтың бүлікші желкені»

халықаралық әдеби қонақжай іс-шарасы бөлмесі

2022 жылғы 3 наурызда Филология және көптілді білім беру институтының орыс тілі мен әдебиеті кафедрасы дәстүрлі әдеби қонақжайда ұлы орыс ақыны М. Ю. Лермонтовтың шығармашылығына арналған кездесу өткізді.

Шараға Алматы қаласындағы № 165 мамандандырылған лицейдің оқушылары мен педагогтары, Абай атындағы ҚазҰПУ студенттері мен оқытушылары қатысты. Оларды Ресейдегі консул, Алматыдағы Орыс үйінің басшысы Татьяна Барышникова қарсы алды.

Сегізінші сынып оқушылары ақынның тағдыры туралы әңгіме дайындап, оның өлеңдерін керемет оқыды. Студенттер мен оқушыларды М.Ю. Лермонтов мұражайы бойынша экскурсия қызықтырды, оны «Тарханы» Мемлекеттік Лермонтов мұражай - қорығының (Ресей) ғылыми қызметкері Мария Федорова өткізді. Осы оқиғаның ерекше әсерінің арқасында кездесудегі қатысушылар ұлы ақынның үйінде болғандай елестетті.

Әдеби қонақжай іс-шарасының ұйымдастырушысы Марина Асылбекова мен кафедра меңгерушісі Сәуле Әбішева барлық қатысушыларға шын жүректен алғыс айтып, жас оқырмандарға поэзияда жаңа ашылулар жасауға тіледі.