Студенттердің педагогикалық шеберлігі

Педагогика және психология институты «Бастауыш білім беру» білім беру бағдарламасының кәсіби дайындық бөлімі жыл сайын студенттер арасында халықаралық педагогикалық шеберлік конкурсын өткізеді. Жыл сайын өткізілетін конкурс бағыты әртүрлі. Осы жылы Пермь мемлекеттік гуманитарлық педагогикалық университетінен, В.М.Шукшин атындағы Алтай мемлекеттік гуманитарлық педагогикалық университетінен, Дағыстан мемлекеттік педагогикалық университетінен, Қазақ ұлттық қыздар педагогикалық университетінен командалар қатысты.

Қазылар алқасының мүшелері тек мұғалімдер ғана емес, сонымен қатар ЖШС «Bilimkana-Almaty (Билимкана Алматы)» бастауыш сынып мұғалімдері - Козленко А.С., Усова Е.С., Бросалина Н.Г., Цыбуля А.Е., Олефир О. И.

Қатысушылар қазылар алқасына үш конкурстың материалдарын ұсынды. Бұл команданың бейнесі, оның идеалды оқушының портреті туралы көзқарасы және сабақты дамыту болды.

Қазылар алқасының мүшелері қиын таңдауға тап болды. Барлық жұмыстар креативтілікпен, пайымдау дербестігімен, айқындығымен ерекшеленді. 23 наурызда қорытынды шығарылды. 1-дәрежелі дипломды келесі командаларға беру туралы бірауыздан шешім қабылданды:
«Педагогикалық квартет» - Гущина Елизавета, Блохина Татьяна, Югова Вера, Кожина Диана(ПМГПУ);
«Педагогқа бағыт» - Супрунова Ксения,Сивкова Алина, Подаруева Яна, Перова Виктория (Шукшин атындағы АМГПУ);
«Феникс» - Минатулаева Хадижат, Ишанкулиева Зарина, Гусейнова Айшат, Раджабова Написат (ДМПУ).

2-дәрежелі дипломмен:
«Горянки» - Тагирова Аминат, Селимова Элина, Гаджиева Умият, Мусаева Раиса (ДМПУ);
«Келешектің ұстаздары» - Дегтярева Кристина, Кулакова Елена, Халикова, Шадия, Бутина Юлия (Абай атындағы ҚазҰПУ) марапатталды.

3-дәрежелі дипломмен:
«Жоғары лига» - Искакова Дильназ, Кемелханова Альбина, Маратова Акжан, Тұрсынбек Айым (Абай атындағы ҚазҰПУ);
«21 ғасыр педагогтары» - Зарибаева Клара, Изюмникова Ольга, Курбанова Мастона, Пардабаева Парвина (ҚазҰҚПУ) марапатталды.

Студенттерді марапаттау онлайн түрде өтті. Кдырбаева Азаткуль мұндай конкурстардың студенттердің шығармашылығы мен олардың қалыптасып келе жатқан педагогикалық шеберліг үшін қажет екенін атап өтті.

Конкурсты ұйымдастырушы Рябова Е.В. жоғары оқу орындарымен ынтымақтастықты одан әрі жалғастыруға сенім білдірді.