Төтенше жағдайлар кезіндегі жоғары білім

2022 жылғы 8 желтоқсанда жоғары оқу орындарының өкілдері, сондай-ақ ЮНЕСКО кафедралары үшін «Төтенше жағдайлардағы жоғары білім» тақырыбында вебинар өтті. Вебинарға тұрақты даму саласындағы 4 мақсаттың құрамдас бөлігі ретінде жоғары білім беру міндеттерін жүзеге асыру тәжірибесі бар спикерлер қатысты.

Атап айтқанда, 40-шы сессияда қабылданған Жоғары білім берудегі біліктілікті тану туралы жаһандық конвенцияны мүше елдердің жүзеге асыруы туралы болды. Бұл Конвенция студенттерге, мұғалімдерге, зерттеушілерге және өз елдерінен тыс жұмыс іздеушілерге кездесетін кедергілерді азайтуға көмектеседі. Білім беру 2030 күн тәртібіне және жоғары білім берудегі қазіргі әлемдік трендтерге сәйкес конвенция академиялық ұтқырлықты ілгерілетуге, жоғары оқу орындарының сапасын арттыруға және жоғары білім саласындағы халықаралық ынтымақтастықты кеңейтуге бағытталған. Сондай-ақ вебинар қолжетімді жоғары білім берудегі интернет-платформалар мен бұлттық шешімдердің мүмкіндіктері талқыланды.