Жазғы мектеп: мұғалімдердің көшбасшылық теориясы

Абай университетінде 2023 жылғы 22-29 маусым аралығында «Педагогикалық білім берудің жеке әлеуетін дамыту: мағыналарын, қалыптасу тетіктерін қайта жаңғырту» Жазғы мектебі өтуде.

Бірінші күн ректор Дархан Біләлов жүргізген «Білім берудегі көшбасшылық теориясы» тренингке арналды. Іс-шараға университет оқытушылары мен қызметкерлері қатысты. Дархан Біләлов педагогикалық саладағы көшбасшылық теориясының маңыздылығын және оның жалпы білім берудің дамуына әсерін атап өтті. Бұл ретте білім берудегі көшбасшылық тек оқу орындарын басқарумен ғана шектеліп қоймай, аудиторияны басқаруды, өзара іс-қимылды, сондай-ақ педагогтардың кәсіби дамуын қамтиды.

Ректор көшбасшылыққа әртүрлі көзқарастарды талқылап, олардың білім беру саласында қалай қолданылатынын көрсетті. Ол бастамашылық пен көшбасшылық қасиеттер оқытушыларға өз міндеттерін тиімді және сенімді орындауға, оқушылармен қолайлы жағдай жасауға және оларды оқуға ынталандыруға көмектесетінін атап өтті. Осылайша, бұл тренинг қатысушыларға көшбасшылықтың мәнін тереңірек түсінуге және табысты әрі сауатты педагог болуға көмектесетін практикалық дағдыларды алуға мүмкіндік берді. Тренинг интерактивтік форматта жүргізілді: қатысушылар тәжірибе және пікір алмасты, барлық практикалық тапсырмаларды орындады.

Жазғы мектеп мұғалімдерге кәсіби дағдыларын жетілдіруге, әлеуетін ашуға және жаңа білім алуға көмектесуге арналған. Сабақтар офлайн режимде өткізіледі, бұл оқуға толық енуге және әріптестерімен тәжірибе алмасуға мүмкіндік береді. Бағдарламада білім берудегі көшбасшылық теориясы, ұйымдастырушылық мінез-құлық және менеджменттегі командалық білім, студенттерге бағытталған оқыту және т.б. сияқты қызықты тақырыптар қамтылған.

Абай университетінің Жазғы мектебіне қатысу мүмкіндігін жіберіп алмаңыз!