Главная / СМИ о нас

СТУДЕНТТЕР ЖАТАҚХАНАМЕН ҚАМТЫЛАДЫ

Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университетінің Ғылыми кеңесі отырысында Қазақстан Республикасының Президенті Нұрсұлтан Назарбаевтың «Президенттің бес әлеуметтік бастамасы» Үндеуі талқыланды.

Ғылыми кеңес жұмысына уни­верситет ректоры Такир Балықбаев, проректорлар, Ғылыми кеңестің мүшелері және құ­рылымдық бөлімше басшылары қатысты.

Кеңейтілген отырыс барысында рек­тор Такир Балықбаев Елбасы Нұрсұлтан Назарбаевтың Қазақстан халықына жолдаған «Президенттің бес әлеу­меттік бастамасы» Үндеуінің өзек­тілігін, стратегиялық сипатын және мұ­қият талданғанын атап өтті. Мемлекет бас­шысы ұсынған бастамаларындағы ерек­ше назар аудартатын үшінші бастама - «Жоғары білім алудың қолжетімділігі мен сапасын арттырып, студент жастардың жатақханадағы жағдайын жақсарту». Бұл бастама еліміздегі Төртінші өнеркәсіптік революция жағ­дайын­дағы жаңа экономи­када үлкен сұранысқа ие болатын ақ­параттық технологиялар, робо­тотехника, нано-тех­нологиялар және тағы басқа салалардағы жоғары білікті мамандарды даярлауға барлық жағдай жасауға бағыт­талған. Президент жастарға қамқорлық көрсету мақ­сатында студенттерді жатақ­ханамен қамта­масыз ету мәселесін көтеріп отыр. Осы тұрғыда ректор Такир Балықбаев университет тарапынан атқарылатын маңызды міндеттерге тоқталып, сту­денттердің тұратын жеріне жағдай жасау және барынша жатақ­ханамен қамтамасыз ету керектігін атап өтті. Үндеуге байланысты ректор Ел­басының бастама­ларындағы жүк­телген міндеттерді жүзеге асыру бағытындағы жасалынатын нақты үйлестіру механизм­дерін әзірлеуді ұсынды.

Елбасының бастамаларын талқылау барысында Жаратылыстану және география институтының директоры Күләш Кай­мулдинова және Саясаттану және әлеуметтік-философиялық пәндер кафедрасының меңгерушісі Раушанбек Әбсаттаров баяндама жасады.

Ғылыми кеңес отырысы соңында уни­вер­ситет ұжымы Президент Нұрсұлтан Назар­баевтың Үндеуінде жүктелген міндеттерді сапалы жүзеге асыру бойынша пікірлермен алмасып, үлкен әлеуметтік маңыздылығы бар және қазақстандықтарды тұрғын үймен қам­тамасыз ету, халыққа салық жүктемесін азайту, білім беру сапасын және қолжетім­ді­лігін арттыру, микрокредит беру мүмкін­діктерін кеңейту және газдандыру сияқты мәселелерді шешу жолдары ұсынылған «Президенттің бес әлеуметтік бастамасы» маңызды стратегиялық құжатын бірауыздан қолдады.

Авторы: Римма Жанбаева

13.03.2018 ж.