Негізгі бет / БАҚ біз туралы
17.06.2020

ҚР-дың жоғары білім беру саласы: реформалау қажет пе, қалдыру керек пе?

Қазақстан әлемнің бәсекеге қабілетті 30 елінің қатарына кіруге арналған стратегиялық мақсатын тек экономиканы дамыту арқылы іске асырмайды, ең алдымен білім беру жүйесін дамыта отырып, оған адами капиталдың сапасын жақсарту арқылы қол жеткізе алады. Осы мақаламызда біз білім беру жүйесін реформалау бойынша бірқатар шараларды ұсынамыз. Алайда, аталмыш сала туралы қалыптасқан «дақпырттар»жоғары білім мәселелерін түсінуге және оны шешу жолдарын көрсетуге кедергі келтіреді. Алдымен соларды қарастырып алсақ.

Қазақстан білімі туралы дақпырттар. Бірінші дақпырт. Елде студенттер саны тым көп. 2018-2019 оқу жылында Қазақстандағы студенттер саны халықтың жалпы санының 3% - ын ғана құрады, ал АҚШ-та, мысалы, бұл көрсеткіш 6,3 %[1] - ды (1- кесте) құрайды. 1- кесте - Студенттер саны. Толығырақ>>>

17.06.2020 ж.

Ақпарат көзі: bilimdinews.kz