04.05.2021

Республикалық пән олимпиадасындағы филолог-студенттердің жеңісі

2021 жылдың 28-29 сәуірінде Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университетінде (Петропавл қ.) «6В01702-Орыс тілі мен әдебиеті» мамандығы бойынша Республикалық студенттік пәндік олимпиада өтті.

Қазақстан Республикасының әртүрлі университеттерінің студенттері олимпиаданың үш кезеңіне қатысты. Орыс тілі мен әдебиетіне арналған жазбаша кезеңдер лингвистиканың көптеген салалар мен әдеби тақырыпқа эссе бойынша күрделі тапсырмаларды қамтыды.

Шығармашылық конкурс «Ортақ пайда үшін» тақырыбында бейнеролик жасауды ұсынды: Пушкин дәстүрлерінің мұрагерлері (Императорлық Царское село лицейінің 110 жылдығына орай)».

Конкурстық комиссия үш номинация - командалық сынақ, жеке біріншілік және шығармашылық конкурс бойынша қорытынды шығарды.

Орыс тілі мен әдебиеті кафедрасының (3 курс студенттері Зарина Дюсембаева, Әсем Октамбек және Лидия Серикова) доценті Зинаида Поляктың жетекшілігімен дайындалған команда жоғары нәтижелерге қол жеткізді:

Командалар конкурсы - II орын.

Жеке біріншілік: Зарина Дюсембаева - I орын, Әсем Октамбек - II орын.

Шығармашылық конкурс - III орын.

Республикалық олимпиадалардың дәстүрі бойынша жеке біріншілікте бірінші орын алған университет студенті келесі оқу жылында республикалық олимпиаданы өткізу үшін базалық жоғары оқу орнына айналады.

Республикалық пәндік олимпиада жеңімпаздарын құттықтаймыз және оларға табыс пен жаңа жеңістер тілейміз!