27.01.2022

Абай университетінің студенттері педагогика бойынша Бүкілресейлік студенттік олимпиадада үшінші орын алды

В.М. Шукшин атындағы Алтай мемлекеттік гуманитарлық-педагогикалық университетінің базасында «Педагогика: тиімді тәрбие тәжірибесі» тақырыбында Бүкілресейлік (халықаралық) қашықтықтан студенттік олимпиада өтті. Олимпиадаға РФ және ТМД елдерінің (Қазақстан, Қырғызстан, Тәжікстан, Белоруссия) 35 ЖОО-нан 57 команда қатысты. Олимпиада жоғары оқу орындарының білім беру бағдарламалары бойынша білім алатын бакалаврлар мен магистранттар үшін өткізіледі.

Мақсаты - студенттердің педагогика және кәсіби әлеуметтендіру саласында студенттердің ғылыми-әдістемелік әлеуетін жүзеге асыру үшін жағдай жасау; жоғары білім берудің мемлекеттік білім беру стандарттарының талаптарын іске асыруда кәсіби құзыреттіліктерді дамыту; студенттердің белсенді өмірін қалыптастыру, олардың кәсіби дамуы және жеке тұлғалық қасиеттерін қалыптастыру.

Олимпиада үш турда өтті. Біріншісі командалардың мультимедиалық презентацияларының конкурсын және

«Баланы ұжымдық тәрбиесін қалыптастырудағы педагогтың рөлі» тақырыбына эссе жазуды қамтыды. Екіншісі - тиімді тәрбие тәжірибесін жобалауға дайындық - «Көркем бейнесюжеттерді педагогикалық талдау» және «Ертегіде де, қаламмен де суреттеу» конкурстарынан тұрды.Үшінші турда олимпиада қатысушылары «Тәрбие тәжірибесіндегі интерактивті формалар мен әдістер» бейнероликтер конкурсында бақ сынасты.

Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университеті Жаратылыстану және география институтының «6В01512-Химия-биология» мамандығы бойынша 2 курс студенттері Воронцова Дарья мен Заитова Адилямнан құрылған команда олимпиаданың жүлделі 3-шіорынын иеленді.