Шетелдік филологтарда қонақта болу

2022 жылдың 25 және 26 ақпанында Таллин университеті (Эстония) ұйымдастырған «Лотман Семиосферасы» халықаралық конгресіне Эстония, Ресей, Чехия, Италия, Литва, Латвия, АҚШ, Финляндия, Швеция, Франция, Израиль, Германия, Польшадан белгілі Семиотика мамандары жиналды. Олардың көпшілігі Таллиннге келді, қалғандары интернетте өнер көрсетті.

Филология және көптілді білім беру институтының орыс тілі мен әдебиеті кафедрасы Таллин университетіндегі әріптестерімен көп жылдан бері ынтымақтасып келеді. Профессор Сәуле Әбішева мен доцент Зинаида Поляк Эстон ғалымдарының ғылыми конференцияларына бірнеше рет қатысты. Бұл жолы Абай атындағы ҚазҰПУ әдебиеттанушылары конференцияға қонақ ретінде шақырылды.

Кафедра оқытушылары Таллин университетінің профессоры Ирина Белобровцеваның төрайымы ретінде басқаруымен өткен секцияның баяндамаларын үлкен қызығушылықпен тыңдады. Халықаралық конгресс баяндамаларының барлық тақырыптары ХХ ғасырдың көрнекті гуманитарий ғалымы Юрий Лотманның ғылыми мұрасын игерумен байланысты ұйымдастырылып, оның 100 жылдық мерейтойына осы филологтар форумы арналды.