08.04.2022

«Оқушылардың функционалдық оқу сауаттылығын дамыту сапасының мониторингі (PISA)» семинар-тренингі

Оқушылардың функционалдық оқу сауаттылығын дамыту - бұл бастауыш мектептен басталуы қажет жүйелі және жоспарлы процесс.

2022 жылдың 7 наурызында «Bilimkana-Almaty» ЖШС мектебінің базасында директордың тәрбие ісі жөніндегі орынбасарларына арналған «Оқушылардың функционалдық оқу сауаттылығын дамыту сапасының мониторингі (PISA)» үш сағаттық оқыту семинары өтті. Алматы қаласындағы жалпы орта білім беру ұйымдары. Іс-шараға қаладағы 20 мектептен директордың оқу ісі жөніндегі орынбасарлары қатысты.

Бұл іс-шараның мақсаты - Алматы қаласындағы мектеп оқушыларының функционалдық оқу сауаттылығын дамытуды ғылыми-әдістемелік қамтамасыз ету. Тренинг барысында сабақты бақылау мазмұны; функционалдық оқу сауаттылығы дағдылары; оқушылардың оқу сауаттылығын дамыту бойынша ЭЫДҰ ұсыныстары қаралды.

Іс-шараның ұйымдастырушылары - Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университеті жанындағы ЮНЕСКО-ның педагогика кафедрасы және Россотрудничествоның Алматыдағы өкілдігі. Семинар-тренингті Абай атындағы ҚазҰПУ-дың ЮНЕСКО-ның педагогика кафедрасының меңгерушісі Ильдана Халитова жүргізді.

Семинар-тренингтің нәтижесінде директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары сабақта оқушылардың функционалдық оқу сауаттылығын дамыту үдерісін бағалау критерийлері мен мониторинг жоспарын әзірледі.

Тыңдаушылар университетке және оқытушыға алғыстарын білдіріп, сабақтың жоғары деңгейде өткенін атап өтті.