Сабақта мультимедиялық таныстырылым

2022 жылғы Ғылымның онкүндігі аясында Абай атындағы ҚазҰПУ Бастауыш білім беру кәсіби даярлау бөлімі «Сабақта мультимедиялық таныстырылым» тақырыбында ғылыми-әдістемелік воркшоп өткізді. Воркшопта эксперттер ұсынған зертхана және оқытуда қолданылатын мультимедиялық презентациялардың тиімді фишкалар туралы пікірталастар ұсынылды. Студенттер, магистранттар, оқытушылар интерактивті форматта оқытудағы мультимедиалық презентациялардың тиімді әдістерін таныды. Олар оқу процесінде әзірлеу және пайдалану дағдыларын игерді. Іс-шараның қонақтары Алматы қаласы мектептерінің педагогтары, ҚазҰҚызПУ студенттері мен оқытушылары болды.

Іс-шара модераторлары доцент Асел Акпаева мен аға оқытушы Екатерина Рябова «Мультимедиялық білім беру өнімдерін жасау бойынша практикум» пәні аясында іс-шара сарапшыларын даярлауды ұйымдастырды. Сарапшылар «Бастауыш білім АКТмен» 2 курс студенттері болды. Олар қатысушыларға: бір презентацияда топпен жұмыс істеу; Google презентациясына дыбысты немесе бейнені салыңыз және жазыңыз; слайдтарда интерактивті нысандар құру; презентациядан бейне дәріс жасау жолдарын үйретті.

Сондай-ақ, 10 наурыз бен 6 сәуір аралығында өткен «Сабаққа презентация» халықаралық конкурсының қорытындысы жарияланды. Конкурс модераторы Екатерина Рябова, жыл сайын өтінімдерді жинау мен және қазылар алқасының жұмысын ұйымдастыруымен айналысады. Қазылар алқасының құрамында Бастауыш білім беру кәсіби даярлау бөлімінің оқытушылары: Лариса Лебедева, Айгүл Искакова, Гауһар Қамза, Асел Акпаева болды.

Болашақ бастауыш білім беру педагогтарының цифрлық сауаттылығын қалыптастыру бойынша жүйелі жұмыс бөлімде осындай жыл сайынғы конкурс және «Бастауыш білім беру АКТмен» БББ-ға пәндердің арнайы модулін енгізу арқылы жүргізіледі. Бұл болашақ бастауыш сынып мұғалімдерінде ақпараттық мәдениет пен цифрлық сауаттылық негіздерін қалыптастыруға, білім берудегі ақпараттық технологияларды меңгеруге мүмкіндік береді.

Воркшоп түріндегі ғылыми-әдістемелік семинардың заманауи форматы өзінің тиімділігін дәлелдеді. Мультимедиялық шеберханалар топтарындағы қатысушылардың жанды қарым-қатынасы мен өзара әрекеті, қатысушылардың зерттелетін мәселеге шынайы қызығушылығы осы шараны ерекше атап өтті. Студенттердің өз педагогтарымен тең дәрежеде өз ісінің сарапшылары болуға және үлкендерді оқытуға мүмкіндік алғандығы жарқын сәт болды!