Орталық Азия елдерінің ХХІ ғасырдағы мәдениеттердің көршілестігі

2022 жылғы 8 қарашада Абай атындағы ҚазҰПУ-дың стратегия, цифрландыру және интернационалдандыру жөніндегі проректоры Құлсариева А.Т. және «Педагогика және мұғалімдердің біліктілігін арттыру» ЮНЕСКО кафедрасының меңгерушісі Халитова И.И. Назарбаев Конфессияаралық және өркениетаралық диалогты дамыту орталығы ұйымдастырған «Орталық Азия елдерінің 21 ғасырдағы мәдениеттердің тату көршісі» тақырыбындағы халықаралық конференцияға қатысты.

Конференцияның басты мақсаты - конфессияаралық саладағы және мәдениеттерді жақындастырудағы мүдделі тараптардың өңірлік күш-жігерін біріктіру, сондай-ақ Орталық Азия елдерінің жемісті серіктестігін жандандыру.

Конференцияға 16 спикер қатысты: министрліктер, дін қызметкерлері, Алматыдағы ЮНЕСКО кластерлік бюросы, жоғары оқу орындарының өкілдері. Іс-шара барысында Абай атындағы ҚазҰПУ-дың «Педагогика және мұғалімдердің біліктілігін арттыру» ЮНЕСКО кафедрасынан Халитова И.И. «Тату көршілік мәдениетін тәрбиелеу және жаһандық азаматтыққа тәрбиелеу» тақырыбында баяндама жасады.