Халықаралық біліктілікті арттыру курсы

2023 жылғы 19-24 маусым аралығында «Болашақ бастауыш сынып мұғалімдеріне сапалы кәсіби білім берудің инновациялық тәсілдері» тақырыбында біліктілікті арттыру курсы офлайн форматта сәтті өткізілді және одан әрі онлайн форматта жалғастырылатын болады. Курсты Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университетінің Педагогикалық шеберлік орталығы және Педагогика және психология институтының бастауыш білім беру кафедрасы ұйымдастырды.

Бұл курсқа Ферғана университетінің (Өзбекстан) оқытушылары бастауыш сынып мұғалімдерінің кәсіптік білім беру саласындағы білімдері мен дағдыларын арттыру мақсатында қатысты. Курстар білім берудің жаңа инновациялық тәсілдерін ескере отырып әзірленді және қатысушыларға белсенді оқу ортасына енуге мүмкіндік берді. Кафедраның жетекші оқытушылары Әсел Ақпаева, Лариса Лебедева, Екатерина Рябова, Асыл Аренова және Айгүл Сафаргалиева курстың басқа тыңдаушыларымен өз тәжірибелерімен және идеяларымен бөлісті. Кафедра меңгерушісі Азия Жұмабаева және Педагогикалық шеберлік орталығының басшысы Қазына Бекбенбетова оқу барысын үйлестіріп, тыңдаушылармен нәтижелі қарым-қатынас орнатты.

Қатысушылар теориялық материалдарды, практикалық тапсырмаларды және топтық пікірталастарды қамтитын арнайы модульдерден өтті. Олар оқытудың озық әдістерімен, технологияларды білім беру процесіне интеграциялаумен, оқушылардың білім жетістіктерін бағалаумен және басқарумен танысты.

Курстың келесі кезеңі онлайн форматта өтеді, бұл қатысушыларға өз уақыттарын тиімді жоспарлауға және еркін түрде материалдарды зерттеуді жалғастыруға мүмкіндік береді. Ұйымдастырушылар тыңдаушыларға тиімді және ыңғайлы оқытуға ықпал ететін бейне дәрістерге, интерактивті материалдарға және басқа ресурстарға қол жеткізуге мүмкіндік берді.

Алынған білім мен дағдылар Ферғана университетінің оқытушыларына болашақ бастауыш сынып мұғалімдері үшін жақсырақ және тиімдірек білім беру ортасын құра отырып, өз тәжірибелеріне инновациялық тәсілдерді енгізуге көмектеседі.

Бастауыш білім беру кафедрасы

Оқытушылық шеберлік орталығы