Абай университеті және Халықаралық көші-қон ұйымының (ХКҰ) ынтымақтастығы

2024 жылдың 1 шілдесінде Абай атындағы ҚазҰПУ және БҰҰ жанындағы Халықаралық көші-қон ұйымы (ХКҰ) өкілдерінің бүкіл ел бойынша шекара бекеттері қызметкерлерінің тілді меңгеру деңгейін арттыруға бағытталған инновациялық бастаманы талқылау үшін кездесуі өтті. Кездесуде шекаралық бақылау-өткізу пункттерінде тиімді қарым-қатынас пен жедел тиімділік үшін шешуші маңызы бар ағылшын және шығыс тілдерін меңгеру деңгейін арттыру стратегияларына басты назар аударылды.

Aбай университеті мен ХКҰ арасындағы ынтымақтастық Қазақстанның шекара күштерінің қажеттіліктерін шешуде алға жасалған елеулі қадам болып табылады. Осы маңызды персоналға кеңейтілген тілдік дағдыларды ұсына отырып, бастама трансшекаралық байланысты жақсартуға, халықаралық саяхатшылармен және мигранттармен өзара әрекеттесуді жеңілдетуге және шекараны басқарудың әлемдік стандарттарына сәйкестігін қамтамасыз етуге бағытталған.

Кездесу барысында Абай университеті және ХКҰ өкілдері шекара бекеттерінің қызметкерлері үшін арнайы әзірленген тілдік оқыту бағдарламаларының маңыздылығын атап өтті. Бұл бағдарламалар Абай университетінің тілдік зерттеулер саласындағы академиялық жетістіктеріне және ХКҰ-ның көші-қонды басқару мен әлеуетті арттырудағы мол тәжірибесіне сүйене отырып, сарапшылармен тығыз ынтымақтастықта әзірленетін болады.

Aбай университеті және ХКҰ бүкіл Қазақстан бойынша шекараларды басқару тәжірибесінде жаңа стандартты белгілеуге арналған осы бастаманың тұрақтылығы мен ұзақ мерзімді әсерін қамтамасыз етуге ұмтылады.