Негізгі бет / БАҚ біз туралы
04.04.2018

Қазақстан жоғары білімінің қара шаңырағы

«ХХІ ғасырда білімін дамыта алмаған елдің тығырыққа тірелері анық. Біз болашақтың жоғары технологиялық және ғылыми қамтымды өндірістері үшін қадрлар қорын жасақтауымыз қажет. Осы заманғы білім беру жүйесінсіз әрі алысты барлап, кең ауқымда ойлай білетін осы заманғы басқарушыларсыз біз инновациялық экономика құра алмаймыз. Демек, барлық деңгейдегі білім беруді дамытуға бағытталған тиісті шаралар қолдануымыз шарт». Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың осы тапсырмасын берік ұстанған еліміздің білім саясаты әлемдік аренадан өз орнын нақтылауда. Себебі, білімді де білікті маман-кадрлар экономиканы қарқынды дамытуда, елімізді рухани жаңғыртуда маңызды ресурс болып табылады. Бұл салада еліміздегі педагогикалық жоғары оқу орындарының көшбасшысы, биылғы жылы өзінің 90 жылдық мерейтойын атап өткелі отырған Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университетінің де өзіндік орны бар...

Авторы: Такир Балықбаев,

Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университетінің ректоры, педагогика ғылымдарының докторы, профессор

04.04.2018 ж.

Ақпарат көзі: bilim.expert